Typický příklad, jak se v ČR šíří nenávist ukázal příspěvek na Facebooku Zbyňka Zbyndíka. Ten nařkl německou občanku, zřejmě důchodového věku, že vyhazuje v pohraničí odpadky. “Právě před chvílí jsme krásně načapali tyto občany Německé národnosti,jak nám krásně ničí naší přírodu,naše Krušné hory.Sdílejte prosím,ať se všichni pokochají!!!,” píše v příspěvku, který má za necelých 24 hodin přes dva a půl tisíce sdílení.

Když se však na fotku pozorněji podíváte, žádné vyhazování odpadků však neprokazuje. Na první fotce paní z tašky nic většího z tašky nepadá, pod vyklepávanou taškou žádný nepořádek též není vidět. Žádný nepořádek není vidět ani, když paní odchází zpět do auta. Zkrátka na fotkách není vidět nic, co by naznačovalo nějakému vysypávání odpadků. Spíše to vypadá, že si jen starší paní vyklepávala drobky z tašky. Na dotazy, zda-li má i nějakou fotku, kde by vysypávání odpadků bylo vidět Zbyndík nereaguje.

Napsal: Jan Cemper

Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com