Na sociálních sítích se šíří výstupy Scotta Rittera, například pro projekt Tomáše Lukavce „Zákony bohatství“. Scott Ritter v něm šíří ruskou propagandu, například o tom, že konflikt vyprovokovalo NATO.

A kdo je Scott Ritter? Jedná se o bývalého zpravodajského důstojníka námořní pěchoty Spojených států. Byl slavný především v 90. letech a na počátku nového století, když tvořil opozici proti válce v zálivu a následné válce proti terorismu. Nutné však dodat, že Ritterova sláva skončila někdy okolo roku 2009, když byl už podruhé potrestán za styk s nezletilou. Odseděl si za to jeden a půl roku ve vězení. Od té doby o něm nebylo příliš slyšet. Až nyní, když začal šířit propagandu Kremlu. 6. dubna 2022 byl Ritter zablokován na Twitteru za porušení jeho pravidla o „obtěžování a zneužívání“ poté, co zveřejnil tweet, v němž nepravdivě tvrdil, že za masakr v Buče je odpovědná Národní policie Ukrajiny a nazval prezidenta USA Joe Bidena „válečným zločincem“ za to, že se „snažil přesunout vinu za vraždy Buče“ na Rusko. Existuje však mnoho důkazů, že za masakrem stojí právě Rusko. Včetně satelitních a leteckých záběrů.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.