Ve světle toho, co jsme se právě mohli dovědět o tom, co ruští okupanti napáchali v Buče a dalších místech kolem Kyjeva, připomínáme, že nejde o nic nového, co by už Rusové dávno nedělali.

V médiích se v březnu 2022 objevily zprávy o tom, že Rusko posílá do údajné denacifikační a protigenocidní války proti Ukrajině také příslušníky tzv. vágnerovců, soukromé armády v žoldu Putinova souputníka Prigožina. O jednom případě z historie těchto žoldáků psala Novaja gazeta v článcích Denise Korotkova Hrdlořezi (+21) z 22. listopadu 2019 a Hrdlořezi 2.0 z 24. dubna 2020. Články se týkají skutečností doložených z roku 2017, kdy ruské jednotky dobyly na Islámském státu v Sýrii plynové naleziště Aš-Šaer.

Čtyři příslušníci „Vágnerovy armády“ natočili video dokládající, jak zavraždili zběha z Asádovy armády, Mohameda Taha Ismaila al-Abdulláha. Video se na webu objevilo 30. června 2017. Je na něm vidět, jak čtyři muži hovořící plynnou ruštinou mučili zajatce nejprve tak, že mu palicí drtili končetiny, poté mu uřízli ruce a hlavu, tělo pověsili za nohy, polili benzínem a zapálili. S hlavou mrtvého se ještě vyfotografovali a později ji pověsili na plotě.

Screenshoty z videa, které přebíráme z Novoj gazety, dokládají, že Rusko je skutečně svébytná civilizace, jak ostatně prohlásil sám Putin.


author