K obrovské tragédii došlo minulou středu v ukrajinském městě Kerč, tedy ve městě, které je v současné době nelegálně okupováno Ruskem. Student čtvrtého ročníku odborného učiliště Vladislav Rosljakov v Kerči vstoupil do školy s puškou, vystřílel všechny náboje, odpálil výbušné zařízení umístěné ve školní jídelně a sám se zastřelil. Při střelbě zabil 19 lidí, další studenty těžce zranil. Motivem studenta byla zřejmě nenávist ke škole.

Zajímavé je, jak k tragédii přistoupilo Rusko, které město (resp. celý poloostrov Krym) nelegálně okupuje. Vlivný ruský senátor Franc Klincevič obvinil z možné odpovědnosti za tragédii v Kerči Ukrajinu. V kerčské tragédii je podle Klinceviče „patrná ukrajinská stopa“. Mohou to prý být jak oficiální ukrajinské struktury, tak místní nacionalisté, „kteří jsou kvůli nenávisti vůči Rusku schopni všeho“.

Franc Klinecevič přitom není jen tak nějaký senátor. Od 30. září 2015 do 13. února 2018 byl mimo jiné prvním místopředsedou Výboru pro obranu a bezpečnost Federálního shromáždění Ruské federace.

Klinecevič přitom nebyl jediný, kdo přispěchal s podobným křivým obviněním. „Všechno zlo, se kterým se Krym potýká, má na svědomí ukrajinská vláda,“ řekl zase předseda krymského parlamentu Vladimir Konstantinov.

Vitaly Oi přitom upozorňuje, že vrah Vladislav Rosljakov měl vojenský vlastenecký výcvik Ruska.

Jak nám můžete pomoci, se dozvíte zde.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com