Pamatujete, když třicetiletá Ruska žijící v Německuu se vysmívala Ukrajincům a šířila ruskou propagandu? Na Ukrajinky křičela například: „Děvčata, sláva Rusku!“, „Rusko zvítězí“ nebo „Cherson je náš.“ Vše si pak natáčela a zveřejňovala na sociálních sítích. Jde o Julii Prochorovovou a vše mělo nakonec dobrý konec. Byla vyhoštěna do Ruska, protože v Německu pobývala nelegálně.

Ačkoliv však ve videích šířila ruskou propagandu, v Rusku se jí evidentně moc nelíbí. „Pokud jste chytří, nemáte v Rusku co dělat. Zkuste odjet do USA,“ vyzývá nyní ve videu. „Abych byla upřímná, o rok a půl později chápu, proč všichni, kdo zde studují odcházejí do Spojených států. Protože každý chce žít normální život! A já s nimi naprosto souhlasím. Pokud jste génius, jste chytrý, nemáte v Rusku co dělat! Viděla jsem to… Seru na tvou továrnu! Ne každý je připraven jít do továrny, kurva! Jestli chceš pracovat v továrně, máte v mozku jen tři závity: továrnu, pivo a sledování televize,“ řekla Prochorovová.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.