Online obchod Rohlík.cz se dostal do nemilosti protivládních aktivistů poté, co jeho majitel Tomáš Čupr nechal ze sortimentu vyřadit produkty Rabbit Zdeňka Jandejska za to, že organizoval pokus o blokádu Prahy traktory. Podle Čupra si tak vzal občany Prahy za rukojmí. Nutno dodat, že větší komplikace v dopravě nakonec akce zemědělců nezpůsobila.

Někteří politici a aktivisté následně vyzvali k bojkotu společnosti Rohlík.cz. Někteří lidé však začali psát hanlivé komentáře i třeba na Košík.cz, který s věcí nemá nic společného.

Proti Rohlíku je navíc využíváno cokoliv. Jako aktuální je sdílený například text o nelegální zaměstnávání cizinců v společnosti Rohlík.cz, přičemž je sdíleno, že policisté prověřili třicítku zaměstnanců z 85 zadržených zaměstnanců. Věc však nemá jakoukoliv souvislosti se současnou „kauzou“ a pochází z roku 2017. Tehdy šlo o to, že společnost zaměstnala lidi z Ukrajiny s polským pracovním vízem. Podle policistů však schengenský prostor se na pracovní víza nevztahuje. „Všichni zadržení měli víza z jiných zemí EU, která jim v Česku pracovat neumožňují,” reagoval tehdy policejní mluvčí Tomáš Hulan.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.