Virálně se v současné době šíří video plné polopravd a zavádějících informací, ve kterém vystupuje Dr. Robert Malone. Ten byl nedávno zablokován na platformě LinkedIn, protože se označuje za vynálezce mRNA vakcín, což není pravdou.

Vynález mRNA vakcíny se častěji připisuje Katalin Karikóové a jejímu spolupracovníkovi Dr. Drew Weissmanovi. Dr. Robert Malone v roce 1989 publikoval studii o transfekci RNA. Přestože tato studie byla obrovským přínosem pro tehdejší nově vznikající oblast zkoumání, neznamená to, že je Robert Malone vynálezcem mRNA vakcín. Katalin Karikóová se výzkumem mRNA vakcín zabývala už o mnoho let dříve.

Neviditelný pes nebo Infokurýr nyní publikují nedávná vyjádření doktora Malona. Malone například tvrdí, že v Indii byly slibné studie o ivermektinu zastaveny z politických důvodů. K tomuto tvrzení však nepřinesl žádné důkazy. Dále ve videu také uvádí, že systém V-safe, zaznamenávající vedlejší účinky vakcín, je zastaralý. Byl přitom vynalezen v prosinci 2020 jako zcela nový systém.

Celou analýzu jeho výroků si můžete přečíst na webu Logically.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.