Robert Malone nedávno natočil video, ve kterém se pasuje do role vynálezce mRNA vakcín a varuje před očkováním dětí. V prvé řadě, vynález mRNA vakcíny se častěji připisuje Katalin Karikóové a jejímu spolupracovníkovi Dr. Drew Weissmanovi. Přestože tato studie byla obrovským přínosem pro tehdejší nově vznikající oblast zkoumání, neznamená to, že je Robert Malone vynálezcem mRNA vakcín. Katalin Karikóová se výzkumem mRNA vakcín zabývala už o mnoho let dříve. „Vývoj messenger RNA vakcín je dílem stovek výzkumníků,“ píše web Science Feedback. Je pravdou, že Malone přispěl jako výzkumný pracovník v Salk Institute for Biological Studies (USA) v raných fázích, které ukázaly, že messenger RNA může být zavedena do buněk, aby se vytvořily proteiny. Dr. Robert Malone totiž v roce 1989 publikoval studii o transfekci RNA. To však z něj nedělá vynálezce mRNA vakcín.

Malone ve videu uvádí, že spike protein, který se tvoří po očkování, „může způsobit trvalé poškození orgánů dítěte“, včetně nervového, oběhového a reprodukčního systému. Konkrétně má způsobit „genetický reset imunitního systému“. To však není pravdou. Vědec z Hospital Universitario La Paz Research Institute Alejandro Pascual vysvětlil, že spike protein rozhodně nekoluje organismem a po několika dnech je z těla vyloučen.

Ve virálním videu Malone také poznamenává, že „tato nová technologie nebyla řádně schválena“. Faktem je, že vakcína prošla všemi nezbytnými studiemi a byla schválena pro děti mezi 5 a 11 lety všemi příslušnými úřady. Děti navíc dostávají jen třetinovou dávku oproti dospělým.

Zdroj: Newtral.es


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.