Nejen mezi seniory je stáke rozesílán text, který pochází z roku 2016 a vychází z článku publikovaném v dezinformačním webu Aeronet. Dezinformátor v něm tvrdí, že muslimové v Čechách trénují střelbu.

Text řetězového e-mailu:

„Muslimové na severu Čech trénují střelby ze samopalu. Příprava kombatantů na vyhlášení intifády v České republice? Hlavně, ať vláda nezapomene lidem odebrat zbraně, aby se nemohli bránit!
Česká republika a její vláda plní druhý až pátý odstavec Kalergiho doktríny beze zbytku. Zatímco obyvatelstvo je postupně zbavováno možností obrany a sebeobrany s odkazem, že občany v případě potřeby ochrání státní složky, muslimové se postupně vycvičují na ozbrojený konflikt. Když nedávno reportéři České televize “odhalili” skupinu tátů od rodin, jak cvičili v šumavských lesích zadržování uprchlíků, byla z toho kauza a dokonce i novinářská cena pro Lukáše Landu z pořadu Reportéři ČT za nejlepší audiovizuální dílo za rok 2015 od Sórošovy nadace Open Society Fund. Psali jsme o tom zde.
Příprava na džihád na severu republiky
Když ovšem v severočeských Hrobčicích cvičí muslimové střelbu ze samopalu, je ticho po pěšině. Reportéři ČT se více starají o to, kdo píše na Aeronetu články na podporu prezidenta Zemana. Střelnice v Hrobčicích je soukromým podnikem, který nabízí rekreační střelby nedržitelům zbrojních průkazů. A jak je vidět, muslimové z Teplic tohoto využívají a zkouší si střelbu rovnou ze samopalů na způsob džihádu. To bylo křiku v Evropské komisi, že v Evropě jsou teroristické buňky, a že v Afghánistánu a Pákistánu jsou výcvikové tábory, a proto je třeba tam posílat vojáky NATO na pravidelné mise. Přitom v Česku, v tom malebném kráteru uprostřed Evropy, si muslimové chodí lážo plážo na komerční střelnice, kde si střílí ze samopalů. A jak je z připojené fotografie nahoře a dole vidět, je to opravdu rekreační střelba se vším všudy. Hlasitá muzika, vyvolávání slávy Alláhovi z reproduktorů a ostrá střelba z AK 47 anebo ze samopalu vz. 58. To je malebná idylka severočeských Hrobčic.
Skupinka muslimů na střelnici v Hrobčicích…“

Více viz článek Aeronetu: https://aeronet.cz/news/muslimove-na-severu-cech-trenuji-strelby-ze-samopalu-priprava-kombatantu-na-vyhlaseni-intifady-v-ceske-republice-hlavne-at-vlada-nezapomene-lidem-odebrat-zbrane-aby-se-nemohli-branit/#!parentId=65045

Odpověď Českých elfů:

Tak nám někdo objevil 3 roky starý článek z Aeronetu (zveřejněno 7. července 2016).

Asi není třeba k tomu moc psát, protože to naprosto perfektně rozebral o 10 dní později server HateFree.cz zde.

Stručně řečeno: facebookový profil Střelnice Čekanice-Tábor zveřejnil 3.6.2016 fotky s komentářem, že se jedná o kondiční trénink muslimů, později byl text upraven na to, že se jedná o osoby bez zbrojního průkazu. Zpráva tohoto typu se pochopitelně velmi rychle rozšířila, další zpravodajské servery už psaly o tom, že jde zřejmě o uprchlíky. Facebookový profil střelnice uvádí, že jde o zprávu převzatou z médií, ale nikdo ji nedohledal. Oskenované statusy z facebookových profilů a webů jsou na odkaze serveru HateFree.cz výše.

Aeronet to následně dotáhl do dokonalosti. Součástí zprávy jsou dvě fotografie, na kterých je vidět pouze parta snědých mužů střílejících z automatické zbraně a dvě auta, z nichž jedno má SPZ Ústeckého kraje. To je vše. Aeronet nicméně z fotek poznal, že se tam pouští hlasitá muzika a vyvolávání slávy Alláhovi z reproduktorů. A pak už jen stačí autorova fantazie, aby z toho byl článek o přípravě intifády, evropského chalifátu a New World Order pod taktovkou Sorose.

Jak zjistil server HateFree, tak již na podzim roku 2015 situaci prověřovala policie Ústeckého kraje, její celé vyjádření je na výše uvedeném odkazu. Policie celou věc uzavřela s tím, že nedošlo k porušení předpisů, „osoby na snímcích střílely ze samonabíjecí zbraně kat. B na místě k tomu určeném, tedy plně v souladu s platnými předpisy. Ze strany správce komerční střelnice ani osob, které ze zbraní střílely, tak nedošlo k porušení platné legislativy…“ Policie se dále odmítla vyjadřovat k identitě osob na fotkách, protože se nedopustily žádného protiprávního jednání, zdůraznila ale, že se jedná o osoby pobývající v Čechách legálně.

Na závěr by asi bylo dobré dodat, že střelnic Hrobčice má od jara 2018 nového provozovatele, který dělá dojem solidní firmy, která zbraním a vše co se jich týče, rozumí dobře a nedovolí si žádné divočiny. Takže tuto zastaralou poplašnou zprávu, myslím, můžeme klidně nechat spát na smetišti dějin.


Elfové je v českém internetovém prostředí sebeprezentační název anonymní aktivistické skupiny, která si vzala za cíl „boj s internetovými trolly, kteří šíří dezinformace a proruskou propagandu“. Skupina se zformovala v roce 2018 po vzoru obdobných skupin v pobaltských státech, například Litvy, kde podobná aktivita vznikla asi o pět let dříve. Přijala od nich také označení za elfy.