Například i český Aeronet přišel se zprávou o „šokující tiskové konferenci“ rakouských soudních znalců, kteří údajně ve vakcínách našli cizorodá tělesa. Aeronet, ale i další lidé šířící tyto poznatky však zapomněli uvést, že Prof. Dr. Arne Burkhardt a prof. Dr. Provedl Walter Lang jsou již v důchodu. Odborníci tedy neznají mechanismus, jak se k nim vzorky dostali a kdy. Konference se odehrála v „Patologickém ústavu Reutlingen“, který nelze najít na internetu a který nemá nic společného s existujícím „Ústavem pro patologii“ na klinice Reutlingen. Podle tiskové zprávy vedl zařízení 18 let profesor Arne Burkhardt, než odešel do důchodu.

Je pravdou, že hlavní patolog Fakultní nemocnice v Heidelbergu Peter Schirmacher udělal v srpnu pitvu 40 lidí, kteří zemřeli do 14 dní po očkování. Přišel se zjištěním, že třetina zemřela následkem očkování, ostatní ne. Zda těchto 14 lidí je zahrnuto v oficiálních číslech, se neví. Vzorky zřejmě pochází od Schirmachera. Sám Peter Schirmacher pro deník Welt byl zděšen kvalitou konference a pro deník řekl, že nechce být spojován s ničím takovým.

Patologové v důchodu hovořili o jakém si „kovovém znečištění“ ve vakcínách. Faktem je, že došlo ke kovovému znečištění ve třech dávkách, které byly použity v Japonsku. Žádná z těchto šarží se nedostala na trh v EU. V Německu se každá šarže kontroluje.

Přednášku sledoval profesor Benjamin Ondruschka, ředitel Ústavu pro soudní lékařství při University Medical Center Hamburg-Eppendorf. Spolu se dvěma zkušenými kolegy sledoval tiskovou konferenci, ale měl problém se v předkládaných informacích orientovat. „Nebylo zveřejněno, odkud měli tyto vzorky nebo přípravky, zda šlo o diapozitivy, které jim byly předloženy k druhému posouzení jinými patology nebo soudními lékaři, zda se jednalo o lidi trpící jinými onemocněními a jakou měli pacienti během svého života anamnézu,“ řekl Ondruschka. Záznamy, které byly prezentovány během tiskové konference, nepřesvědčily Ondruschku, že došlo k nějakému skandálu. „Například jsme na jednom obrázku viděli izolované zánětlivé buňky v srdečním svalu, ale s tak malému výskytu člověk neumře. I kdybyste mi teď vzali krev, obsahovala by bílé krvinky (lymfocyty),“ dodal profesor. Ondruschkův závěr byl, že konference nepřinesla žádná tvrdá vědecká fakta, ale jen dohady a spekulace.

Během tiskové konference i Arne Burkhardt připustil, že předložená zjištění jsou nedostatečná, údajně prozatímní.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.