Řecko bývalo jedním z největších spojenců Ruska v Evropě. Vztahy Ruska a Řecka jsou historicky mimořádně dobré. I přes to však Řekům dochází s počínáním Kremlu trpělivost.

10. srpna vydalo ministerstvo zahraničí prohlášení, že Řecko odmítá pokusy destabilizovat situaci v zemi. Dokonce vyhostilo některé ruské diplomaty ze země. Řečtí diplomaté to vysvětlují třemi zásadními důvody.

„Rádi bychom upozornili své ruské přátele, že žádná země na světě by netolerovala pokusy

(a) podplácet státní činitele

(b) ochromovat její zahraniční politiku

(c) zasahovat do jejích vnitřních záležitostí“

Ke svým tvrzením má prý ministerstvo zahraničí Řecka hmatatelné důkazy.

Jak nám můžete pomoci se dozvíte zde.

administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.