Předseda PRO Jindřich Rajchl se radoval, že Macronova koalice získala v první kole voleb do Národního shromáždění jen 2 mandáty. Můžeme samozřejmě namítat, že je to o 2 mandáty více než získal Jindřich a na otázku proč to nejde v ČR odpovědět, že Macron v ČR prostě nekandiduje. Nicméně vše vypadá, že Rajchl se trochu přepočítal.

A jak to dopadlo? Macronova aliance nakonec získala více mandátů než Národní sdružení Marine Le Penové. Nejvíce mandátů získala v předčasných parlamentních volbách ve Francii levicová Nová lidová fronta, která může počítat s nejméně 178 mandáty. Následuje aliance Společně, která podporuje prezidenta Emmanuela Macrona, s nejméně 150 mandáty. Krajně pravicové Národní sdružení bude mít nejméně 125 poslanců.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.