Rambouskova teorie marxismu aneb jak dezinformační weby podněcují k páchání násilností


Web Rukojmi.cz je jeden z menších dezinformačních a konspiračních webů v ČR. Vede ho Břetislav Olšer, který se proslavil jako bloger na serveru Idnes.cz. „Kontaktní údaje jsou uvedeny na realitní společnost 3 T Real, s.r.o. v Ostravě. Doména je registrovaná na Marcela Kryla, jednatele této společnosti,“ dodávají Evropské hodnoty.

V souvislosti s násilnostmi v Paříži pak web Rukojmi.cz publikoval článek Oldřicha Rambouska, který otevřeně vyzývá k přenesení násilností do Prahy. „Určitě stálo a jsem toho názoru, že bychom tento model vzdoru měli přenést i k nám-do Pražských ulic. (…) Myslím, že by nebylo od věci, abychom se už konečně jako národ vzepřeli a to stejně tak jako to udělali Francoužští občané. Proč razantně nedemonstrovat. Smysl to má, a když shoří nějakému Pražákovi auto tak žádná škoda. Tam žádní chudáci nežijí. I Praha by si zasloužila jednou za čas pořádný bordel, aby si vláda konečně uvědomila, že národ nechce být ovcemi a nechce, aby s ním bylo jednáno jako s dobytkem. I Český občan má svou cenu a to stejně tak jako ten Francouzský,“ píše Rambousek, který se představuje jako teoretik marxismu.

Tento článek má hned několik rovin. Jednou rovinou je, že by se Oldřich Rambousek měl blíže seznámit s naším trestním zákoníkem. „Kdo veřejně podněcuje k trestnému činu, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta,“ píše se v § 364 našeho trestního zákoníku. Druhou rovinou je důkaz, že dezinformační weby se snaží destabilizovat situaci v ČR. Ostatně. „Web Rukojmi.cz publikuje zejména komentáře s proruským obsahem a výraznou kritikou české domácí politiky. Kromě originálního obsahu často přebírají články z Prvních zpráv nebo z inStory.cz,“ upozorňují Evropské hodnoty. A jen tak mimochodem, na web publikuje například i Jiří Vyvadil, zakladatel skupiny Přátelé Ruska v České republice. Třetí rovinou pak je, že konspirační weby nemají vyjasněno, zda teda vládu Babiše podporovat či proti ní bojovat.

Jak nám můžete pomoci, se dozvíte zde.

 
Jan Cemper