Jindřich Rajchl v rámci svého turné zavítal i do Trutnova. Ve svém komentáři se nechal slyšet, že na akci přišlo prý 500 lidí. S podobnými počty operoval i Daniel „Vidlák“ Sterzik. Na webu Humlnet jsou přitom k dispozici záběry z kamery, které dokazují, že tolik lidí zdaleka v Trutnově nebylo.

Jindřich Rajchl se cítil uražen i tím, že jsme na jeho lež upozornili na Facebooku. Popřel například i to, že na akci jeho strana mobilizovala týden dopředu a tvrdil, že na akci zval až dva dny předem. K dohledání je však událost z 11. října 2023, tedy 6 dní před akcí.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.