Protest zemědělců měl původně trvat minimálně do úterý. Ale velká část traktoristů odjela domů už v pondělí odpoledne. Důvodem mělo být, že akce se zvrhla v protivládní protest a místo zemědělství se na něm více řešila například Ukrajina. To, že mezi zemědělci není Jindřich Rajchl příliš oblíbený, bylo zřejmé z transparentů od pondělního rána. Jindřich Rajchl argumentuje, že na protest přišel až odpoledne. Nicméně ze strany PRO byla spousta koordinátorů akce. Faktem také je, že v akci se angažovali také lidé okolo Kateřiny Konečné, Martina Novosada a Petry Rédové z koalice „Stačilo!“.

Koordinátor protestu pro Ústí nad Labem a Litoměřice Miloš Malý v České televizi (ČT) hovořil o „ukradeném protestu“. Části zemědělců se podle něj nelíbilo provolávání protivládních hesel, chtěli poklidný protest. „Když se podíváme na skupinu lidí, kteří tady provolávají protivládní hesla a nadávají všem, tak to není, co my jsme chtěli. My jsme chtěli poklidný protest, chtěli jsme ukázat, že náš protest jsou traktory na Magistrále, zemědělci. Ale my jsme tady dnes v menšině,“ uvedl Malý v ČT. V této souvislosti je dobré zmínit, že proti Rajchlovi se ohradili lidé, kteří pochází z míst, kde Jindřich Rajchl dříve působil jako ředitel fotbalových Blšan.

Demonstrace na Malostranském náměstí se účastnil mimo jiné Jindřich Rajchl, předseda SPD Tomio Okamura, předsedkyně neparlamentní Trikolory Zuzana Majerová nebo bývalý premiér a předseda strany Česká suverenita Jiří Paroubek. Právě proti účasti Rajchla na akci se vymezila podstatná část zemědělců, kteří svůj protest ukončili s tím, že s ním nechtějí mít nic společného, a na Malostranské náměstí vůbec nešli.

Jindřich Rajchl si následně „zchladil žáhu“ na šestnáctiletém mladíkovi. Na Malostranské náměstí totiž přišli i lidé, kterým se protest „zemědělců“ nelíbil a přišli podpořit EU a Ukrajinu. Vyčinit jim přišel i Jindřich Rajchl, který evidentně nebyl v dobrém rozpoložení a mladíkovi doporučil, ať jde v šestnácti letech bojovat na ukrajinskou frontu. Své vystoupení završil tím, že takové děti by fackoval.

Protest na Malostranském náměstí přitom neměl s tématem zemědělství už nic společného. „Na demonstraci na Malostranském náměstí, která měla upozornit na problémy zemědělců, se objevují transparenty se slogany ´Méně amerických zbraní, více míru´ či vlajky s přeškrtnutými raketami,“ všiml si reportér Novinek.

Zatímco protestu u ministerstva zemědělství se účastnilo přibližně 2 tisíce lidí, na Malostranské náměstí přišla už asi jen pětistovka lidí.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.