Předseda marginální neúspěšné strany PRO se mj. stylizuje jako bojovník za svobodu slova. Když mu však někdo připomene prohranou sázku, je zle. Narážíme na případ, kdy se právník a politik Rajchl vsadil s Danou Drábovou, že odstávka jednoho z reaktorů v jaderné elektrárně Dukovany bude trvat měsíce. Předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová ho ujišťovala, že odstávka brzy skončí, což se skutečně stalo. Závada byla totiž jen na těsnění, což je materiál, který je možné vyrobit na zakázku kdekoliv na světě. Vsadili se o láhev kvalitní skotské whisky.

„Uživatelé internetu se okamžitě začali na Rajchlově profilu pod jeho dalšími příspěvky hromadně dotazovat, kdy Daně Drábové pošle slibovanou lahev. Rajchl (nebo případně správce jeho profilu) na všechny tyto otázky reagoval v řádu vteřin až minut tak, že je všechny bez výjimky mazal a tazatelům okamžitě zamezoval možnost přidávat další komentáře. K sázce se od spuštění druhého bloku na svém profilu veřejně nevyjádřil. Dana Drábová na dotaz Deníku v pátek 4. listopadu 2022 sdělila, že lahev od Jindřicha Rajchla dosud nedostala,“ informuje Deník.cz. Rajchl však nakonec prý láhev slíbil.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.