Karlos Vémola je osobnost, které si nelze nevšimnout. V pozitivním i negativním smyslu. Zaujal i politiky, kteří by ho proto chtěli využít k propagaci. Pokoušel se o to i Jindřich Rajchl ze strany PRO. A pohořel i přes velmi lukrativní nabídku.

„Já teď dostávám plno návrhů od politických stran. Třeba nedávno mě oslovila strana PRO v čele s Jindřichem Rajchlem,“ prozradil Vémola v rozhovoru. „Říkal jsem si, že ti politici musí mít ale peněz… Nabízeli mi celkem velký finanční částky, kdybych jejich volební program podpořil. A já jim říkám: ,My sportovci ani na takové peníze nejsme úplně zvyklí. Já sice peníze mám rád, ale snažím se být celý život nepolitický,‘“ vysvětlil bojovník v pořadu Ondřeje Němce.

Strana PRO se snaží zvrátit vývoj preferencí různými způsoby, tedy i koupí podpory ze strany slavných jmen. Podle komentátora Bohumila Pečinky je to marné snažení. „Strana PRO je dnes rozložená, neakceschopná a jeho potenciální voliči sázejí spíš na jistoty typu ANO nebo SPD. Rajchl svými kroky přivedl stranu do bezvýznamnosti, z níž jí nemohou dostat ani siláci typu Vémoly,“ řekl jeden z tvůrců podcastu Kecy & politika pro CNN Prima News.

Rajchlovi zatím nekývl ani známý propagátor rybářství Jakub Vagner, který nedávno vystoupil proti uprchlíkům. „Já si nejsem jist, jestli má vůbec ambice vstupovat do politiky. Je to stejné jako podobné vyjádření měl třeba Vojta Dyk nebo další lidé, kteří jsou známí obecně, ale většina z nich vlastně nemá zájem o vstup do aktivní politiky. Takže pokud by Jakub Vágner zájem měl, tak my ho samozřejmě velmi rádi uvítáme, protože je to osobnost, která je známá, která je lidem blízko a myslím si, že by měl co říct a bylo by dobře, kdyby lidé jeho typu do politiky vstupovali,“ přiznal následně sám Rajchl.

Jakub Vágner je jak jako cestovatel, tak jako autor dobrodružných filmů, tak jako rybář nejen česká špička. Proto se mi opravdu těžce dívá, jak se stal nástrojem těch, kteří naší zemi, kterou má podle svých slov rád, škodí nejvíce.

Jakube, pokud vás za vaše slova chválí a oslavují lidé, jako předsedkyně totalitářské KSČ Konečná, poslanec za fašistickou SPD Kettner, stálice kolaborantské dezinfo scény senátorka Hamplová, či nejodpornější obchodník se strachem Rajchl, je něco, opravdu, ale opravdu špatně. Visí na vás to nejhorší, co lze v naší společnosti vidět a zneužívá vaši popularitu ke zvyšování popularity své. Jste jejich kapitální úlovek a rozhodně vás nepustí a nenechají plavat. Dostávat spoustu lajků je pěkné, ale hodně záleží od koho,“ napsal Dan Přibáň.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.