Bizarnost hnutí SPD zřejmě nemá mezí. Zatímco 12 z 22 poslanců SPD je v facebookové skupině “Chceme pryč z NATO a EU – Rusko je náš opravdový Přítel !!!”, poslanec Radim Fiala veřejně na ČT24 podpořil členství ČR v NATO.

Ukazuje to, že se hnutí SPD není schopné shodnout ani tak na základních věcech, jako zda-li ČR má být součástí severoatlantického společenství nebo spolupracovat s Ruskem.

Právě předseda strany Tomio Okamura v kampani zpochybňoval nutnost členství NATO. “Pokud NATO nezmění svou jednostrannou doktrínu boje s Ruskem a nepřestane ignorovat migrační krizi, je oprávněné ptát se, proč jsme ve spolku, který ve skutečné nouzi a krizi není schopen ani ochoten chránit vlastní hranice a místo, aby se snažil konfliktům předcházet, tak se ještě podílí na jejich eskalaci,” říkal ve videu, které má stovky sdílení.

“NATO zatím pro Českou republiku bohužel nemá alternativu. Bylo by nerozumné ukvapeně opustit bezpečnostní systém, který sice pro nás není ideální, ale jiný nemáme,” kontruje místopředseda.

Tímto obratem SPD naštvala dosud své podporovatele z řad dezinformačních webů. “Existovaly základní parametry, proč jsme na AE News a hlavně s panem VK podporovali SPD a Tomia Okamuru. Bylo to referendum o vystoupení z NATO a EU. Najednou ale vidíme, že druhý muž v SPD říká o NATO, že nemá alternativu a pokud dojde na referendum, SPD bude proti vystoupení z NATO. Pro mně v tomto okamžiku SPD definitivně končí. ,” zuří AEROnet.

Napsal: Jan Cemper

Jan Cemper

administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Své mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem. e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com