Známý antivaxer a lékař Michal Pijak má onemocnění covid. Momentálně se nachází na centrálním příjmu Univerzitní nemocnice v Bratislavě, píše o tom SME. Jejich zdroj je přímo z nemocnice.

Na svém profilu na sociální síti Facebook pravidelně kritizoval studie. Mezi antivaxery je velmi oblíbený, jeho profil sledují tisíce lidí. Ve svých statusech pravidelně vybízel lidi, aby se léčili ivermektinem. Několik renomovaných studií přitom vyvrátilo léčebné účinky na covid. Tvrdil, že on sám si „dal ivermektinovou kúru“ navzdory tomu, že koronavirus neměl. Údajně se po ní cítil lépe.

Opakovaně kritizoval i lékaře, kteří veřejně lidi vyzývali k očkování. Své názory často komentoval tím, že „pravda někomu moc vadí.“  Tvrdil také, že vysoká proočkovanost v některých zemích nesouvisí s poklesem pozitivních případů.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem. e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com