Radek Rozvoral ze Svobody a přímé demokracie se rozhodl vyřešit opravdový oříšek. Na svém facebookovém profilu vylíčil, jak SPD je zásadně proti implantování čipů do mozku. Naráží na snahu Elona Muska a jeho společnosti Neurolink zahájit test prvního čipu, který má mít obousměrné rozhraní umožňující komunikovat mezi mozkem a strojem.

Kromě toho, že si úplně nemyslíme, že Elon Mask z nesouhlasného stanoviska SPD nebude spát, Radek Rozvoral zapomněl na jednu zásadní věc. Čip bude určen pro lidi s nějakým postižením a cílem bude zlepšit kvalitu jejich života.

Krátkodobějším cílem Neuralinku je léčba nemocí a úrazů mozku. Mělo by jít například o léčbu pomocí takzvané terapie uzavřeného cyklu (angl. closed-loop therapy). Zde jde o vybudování jakéhosi přemostění dvou mozkových oblastí, které mají problém s komunikací mezi sebou. Do každé z postižených částí by měl být implantován jeden senzor a spojení mezi nimi pak bude probíhat bezprostředně přes čip N1. Tímto způsobem může být reálná léčba takových chorob jako Parkinsonova nemocdystonieobsedantně-kompulzivní poruchaepilepsie nebo také deprese a chronické bolesti. Uskutečnitelné by rovněž mohlo být navrácení schopnosti pohybu po úrazech páteře, odvrácení ztráty sluchu, hmatu nebo zraku.

Je to lump ten Mask.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.