V neděli byl na koštu vín v obci Boršice na Uherskohradišťsku napaden poslanec TOP 09 Dominik Feri. Útočníci dvaadvacetiletému opozičnímu politikovi způsobili řeznou ránou na zádech. „Zničehonic ke mně přišel mladý člověk kolem pětadvaceti let, zeptal se mě, jestli jsem skutečně Dominik Feri, a najednou mě začal fyzicky napadat. Nějaký jeho známý začal napadat mé kamarády,“ popsal politik pro web ČT24.

Za útokem pravděpodobně stojí Vladimír Hromádko a jeho syn Vojtěch. Vladimír Hromádko je spojován s hnutí Řád národa. Sám Řád národa na svém Facebooku publikoval jeho názory. „Politická strana má sesterský Řád strážců koruny a meče, který se tváří jako zednářská lóže. Loni se zviditelnil, když jeho členové v Mladé Boleslavi slavili 100 let Československa v den narozenin Adolfa Hitlera. V minulosti se u státu dokonce domáhal registrace jako církev. Ve volbách za Řád národa kandidoval například i Jiří Maria Sieber, který veřejně popíral existenci plynových komor během holokaustu. Členem je i hodonínský zastupitel Roman Sedlačík, který vloni zavolal městskou policii na černošský pár, protože měl podle svých slov podezření, že jde o muslimy,“ píše Idnes.cz.

Ovšem, není to jediný útok, který jde spojit s tímto hnutí. 9. dubna 2019 otřásl Rýmařovem bombový útok na tamní městský úřad. S útokem je spojovávána také otec a syn. Konkrétně se jedná o problémovou rodinu z Janovic u Rýmařova. Zatímco otec útočníka Karel J. je obdivovatelem hradu a SPD, jeho syn Jiří J. je také spojován s Řádem národa. Roste nám tedy v ČR nová teroristická skupina?


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com