Vystoupení Daniela Sterzika (aka Vidláka) na odborové demonstraci se stalo tečem kritiky například ze strany stávkujících učitelů. Těm vadilo, že šéf odborů Středula dal na pódiu prostor tomuto blogerovi, který zcela mimo kontext vyzval ke zrušení ministerstva zemědělství.

Daniel Sterzik se následně začal bránit, že je pročeský, nikoliv proruský bloger. Někdy je citace lepší jak milion odkazů. Daniel Sterzik publikoval nedávno článek, ve kterém vyloženě oslavuje Rusko: „Ukrajina nikdy neměla šanci, vy pitomci! Nikdy! Rusové byli vždycky silní. Rusové nikdy nepotřebovali čipy z praček, nikdy neměli ničeho nedostatek a zřejmě si byli vědomi všech výhod i nevýhod své armády. Problémy řešili za pochodu, nedostatek kvality řešili jako vždycky kvantitou a ruská společnost snese nějaké ty mrtvé, aniž by to Putinovi uškodilo. Rusové nezačali být lepší teď. To jen přestala fungovat západní propaganda. Způsoby, jak udržovat iluzi západní nadřazenosti a ruské zaostalosti, se už vyčerpaly. Nemůžete donekonečna vymlčovat, že se Rusku daří. Nemůžete donekonečna tvrdit, jaká je v Rusku bída, nemůžete vymlčovat, že se ruské hospodářství nehroutí a naopak jede jako nikdy v dějinách,“ napsal Daniel Sterzik.

Když pomineme, že je tu řeč o desetitisících mrtvých na obou stranách konfliktu, nabízí se ještě mnoho otázek: „Kde zmiňuje Sterzik prohranou bitvu o Kyjev? Kde zmiňuje prohranou bitvu o Charkov? Kde zmiňuje prohranou bitvu o Cherson? Skutečně bylo cílem Ruska zabrat jen 15 % ukrajinského území nebo svrhnout ukrajinskou vládu, což se jim zjevně nepodařilo? Skutečně ruští vojáci na Ukrajině nerabovali?“


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.