Jak asi víte, už od roku 2015 se Manipulátoři.cz věnují odhalování falešných zpráv na internetu. Jsme od začátku nezávislou platformou, která není navázaná na jakýkoli politický subjekt nebo další organizaci. Přestože o nás někteří tvrdí, že nás platí stát z rozpočtu, od státu nedostáváme ani korunu. Tvrdí, že cenzurujeme internet, ačkoliv k tomu nemáme nástroje. Tvrdí, že proti nám existuje nějaký rozsudek, ačkoliv žádný takový neexistuje. V létě se vydavatelem webu Manipulátoři.cz stal spolek Faktické.info z.s. a museli jsme si vyslechnout pro změnu, že končíme, že někoho tuneluje a další podobné nepravdy.

Na stranu druhou, musíme uznat, že si za část kritiky můžeme sami. V létě jsme udělali dvě velké chyby. V kauze Nigela Farage a zrušení jeho bankovního účtu jsme vycházeli z prohlášení publikovaných v té době například na BBC. Banka však později pod tlakem přiznala, že účty zrušila z ideologických důvodů. Neomluvitelnou chybou pak byla kauza složenky na 96 tisíc korun. Ačkoliv je tvrzeno, že jsme napadali Tomia Okamuru, což není pravda, taková chyba se zkrátka stávat nesmí. Věřte nám, že tato kauza nás bude ještě dlouho strašit ze spaní a uděláme vše proto, aby se podobná věc už neopakovala. Vytvoříme navíc úsilí, aby se na našich webech od teď objevovalo více analytiky a méně emocí.

Nejsme placeni ze státního rozpočtu, ani za námi nestojí žádný bohatý mecenáš. A tak se bez vaší pomoci neobejdeme. Vytvořili jsme sbírku na portálu Donio a rádi bychom vás požádali o podporu. Vaše podpora je pro nás nyní důležitější než kdy předtím a veškerá podpora poslouží ke zkvalitnění obsahu na našich webech. I 100 Kč nebo 300 Kč nás potěší a pomůže. Zároveň si v seznamu odměn můžete vybrat například placky nebo tričko s logem našeho projektu.

Odkaz na sbírku:

https://www.donio.cz/pribeh/13944

Transparentní účet:

2702039056/2010

https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=2702039056