V souvislosti s bizarními videi, kde se lidé perou v prostorách soudů, se objevují také spekulace o psychiatrickém onemocnění Jany Peterkové a dalších přítomných lidí. O tom, že bývalá novinářka Jana Peterková má výrazný problém s alkoholem se spekuluje už delší dobu. Nic není potvrzené. V této souvislosti je nutné připomenout, že psychiatrické onemocnění je onemocnění jako každé jiné. Je důležitá léčba a ne samotná existence. Zveřejňujeme tedy vzkaz od jednoho z pacientů.

„Já bych vás chtěl všechny poprosit, jestli by nešlo přestat hanit psychiatrický pacienty a lidi z Jedličkárny tím, že k nim přirovnáváte dezolé. K nám. Už mě to štve docela dlouho, ale prostě psát, že „blázinec má vycházky” nebo „v Bohnicích mají internet” a podobně, Jedličkův ústav už s tím vůbec nemá nic společnýho, to není vůbec fajn. Ne, nebudete frajeři.

Ano, sám jsem psychiatrickej pacient. A ne, nemám nic společnýho se zjevy typu Peterková, Zítko a spol.. Já se snažím nějak žít, fungovat a hlavně se léčit a pracovat na sobě a se sebou. Jsou lidi, který jsou na tom hůř, samozřejmě, a myslím, že asi každýho z nás „bláznů” zabolí, když narazíme na nějaký takový srovnávání a vlastně tvrzení, že jsme taky takový magoři,“ napsal Oliver Jasanský.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.