Někdy je zarážející, co se některým lidem honí v hlavě. Tak například podle pana Aleše za povodně můžou „američtí zmrdi“, kteří drží déšť nad Brdy “harpem“. A úplně nejpodlejší na tom je, že podle ukazatelů rozvodněné řeky byly ledaskde, ale v Brdech zrovna ne.

To v Německu jdou na to od lesa. Využili situace, že za koronavirus přece podle studie každého studenta Vysoké školy života může 5G a na rychlo „zapli“ 5G, aby měsíce starou pandemii na síť mohli svést. Jo, síť, ta by bodla, paní Barbaro.

A když už nestačí ani Facebook, ani řetězový e-mail, ještě je možnost vyvěsit svá moudra na vrata. 

A na závěr tu máme Jirku Černohorského. Tomu přišlo 12 lidí na demonstraci a přijde mu to “malinko” málo. Fakt?


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.