Tomio Okamura, v pořadu Aréna Jaromíra Soukupa na TV Barrandov vysvětlil, jak je to s tím udělování tzv. banů (tedy blokací uživatelů) na Facebooku. Prý on nikoho nebanuje. Jen jeho sekretariát. A prý jen neslušné a lživé komentáře. Problém je, že Tomio Okamura považuje za lživou jakoukoliv kritiku.

„Před chvílí jsem dostala ban, a to jen pár minut poté, co jsem se nesouhlasně vyjádřila k tématu údajného prosazování cenzury ze strany ODS (resp. paní Alexandry Udženija). Stačilo k tomu napsat jen něco v tom smyslu, že považuji za drzost vyčítat někomu snahu o mazání falešných zpráv a rasistických a xenofobních projevů, když sami mažou, co se jim nelíbí. A hups během pár minut smazáno a blokace,“ napsala svou zkušenost na stránku Tomio Okamura mi dal ban Veronika Hřebejková. Obdobnou zkušenost mají i jiní uživatelé Facebooku. „Bohužel i já jsem za vždy slušné a věřím věčné příspěvky dostal ban na Okamurově stránce. Zvláštní představa „přímé demokracie“, kde je jakýkoliv i sebemenší náznak nesouhlasu nebo jiného názoru považován za div ne teroristický útok a jeho autor je vyhozen a zabanován. Děsí mně představa, že by podobný člověk seděl ve vládě, jak by se mstil, stíhal, vylučoval ze škol a vyhazoval ze zaměstnání, kdyby jen trochu mohl. Je to zrůda,“ napsal například Jan Zavadil. „Nebyla jsem sprostá, jen jsem se dotázala, co pro lidi konkrétního udělala SPD, když sluníčkáři jen mluví. Můj komentář zmizel a nemám další přístup,“ píše o zkušenostech Markéta Novotná.

Jak nám můžete pomoci, se dozvíte zde.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com