Slovenská televize Markíza zřejmě nemá moc velké odborníky na dopravu. Předevčírem publikovala článek (a reportáž), který informuje o vykolejení lokomotivy nákladního vlaku. Zpráva by byla v pořádku až do informace, kde se píše: „Strojvedoucí pravděpodobně udělal chybu. Aby se vyhnul srážce s protijedoucím vlakem odbočil na slepou kolej, kde lokomotivu vykolejil. Vážně však při tom poškodil nejen lokomotivu ale i trakční vedení.“ Aby to nebylo vše, touto pasáží se chlubí i na svém Facebooku.

Novináři, který psal tento článek, by asi mělo být vysvětleno, že strojvedoucí vlaku opravdu jen tak nemůže hodit „blinkr“ a odbočit si kam chce. Jede totiž po koleji. Pokud někdo lokomotivu, která projela návěst „stůj“ řízeně „přesměroval“ na slepou kolej, nebyl to rozhodně strojvedoucí. Spíše to vypadá ovšem tak, že se událost odehrála, jak ji popisují v tom samém článku železničáři. „Došlo k projetí návěstidla v poloze stůj. Po projetí návěstidla došlo k proražení zarážedla koleje a následnému vykolejení,“ řekla mluvčí společnosti Cargo Slovensko Silvia Kuncová.

Jak nám můžete pomoci, se dozvíte zde.

Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com