Slovenská televize Markíza zřejmě nemá moc velké odborníky na dopravu. Předevčírem publikovala článek (a reportáž), který informuje o vykolejení lokomotivy nákladního vlaku. Zpráva by byla v pořádku až do informace, kde se píše: „Strojvedoucí pravděpodobně udělal chybu. Aby se vyhnul srážce s protijedoucím vlakem odbočil na slepou kolej, kde lokomotivu vykolejil. Vážně však při tom poškodil nejen lokomotivu ale i trakční vedení.“ Aby to nebylo vše, touto pasáží se chlubí i na svém Facebooku.

Novináři, který psal tento článek, by asi mělo být vysvětleno, že strojvedoucí vlaku opravdu jen tak nemůže hodit „blinkr“ a odbočit si kam chce. Jede totiž po koleji. Pokud někdo lokomotivu, která projela návěst „stůj“ řízeně „přesměroval“ na slepou kolej, nebyl to rozhodně strojvedoucí. Spíše to vypadá ovšem tak, že se událost odehrála, jak ji popisují v tom samém článku železničáři. „Došlo k projetí návěstidla v poloze stůj. Po projetí návěstidla došlo k proražení zarážedla koleje a následnému vykolejení,“ řekla mluvčí společnosti Cargo Slovensko Silvia Kuncová.

Jak nám můžete pomoci, se dozvíte zde.

administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.