Známá postava dezinformační scény Jana Peterková znovu sbírá peníze. Prý tentokrát na „koncert pro svobodu“. Přitom koncerty jsou už za určitých podmínek dovolené. Zatím se na nich musí sedět, ale pravděpodobně brzy ani to nebude nutné.

Každopádně Květuše Jouklová (na Facebooku vystupující pod jménem v azbuce Кветуше Йоуклова) si na Janu Peterkovou postěžovala. „Nemám z čeho, poslechla jsem tvoje rady Jani a za žádnou cenu jsme se nenechali testovat. Teď jsem doma bez příjmu jako učitelka a jediná svoboda, kterou mám, je tady na Facebooku,“ vysvětlila Jouklová, proč Peterkové nemůže poslat peníze. Jiný uživatel jí vysvětlil, že kdyby neposlouchala lidi jako Jana Peterková, práci mít mohla. „Kde jste byl do teď a co mi radíte?“ tázala se Jouklová.

Pracovali jsme i s variantou, že účet Květuše Jouklové je trollový účet. Je to však spíše nepravděpodobné. Jouklová kromě těchto komentářů píše i duchaplné komentáře „o bílé rase“ na Seznam nebo se věnuje „slovanské osvětě“ na Pinterestu.

Na Slovensku mají zase strasti se včelami. Chaj Rodasov se nechal slyšet, kamarád kamaráda se mu svěřil, že na něj od doby co je očkovaný útočí včely. Bohužel kamarád kamaráda už nesdělil podrobnosti. Vzhledem k tomu, že například v ČR je už očkováno 35% lidí a čísla se neustále zvyšují, na podzim nečekejte moc medu. Nehledě na to, že kromě očkování jsou včely likvidovány ještě 5G sítěmi.

Sociální sítí Facebook se totiž šíří příspěvek, který tvrdí, že 5G stojí za úhynem včel. Příspěvek byl publikován v maďarštině, ale díky automatickým překladačům je sdílený i v ČR a na Slovensku. Podle hoaxu 5G síť způsobila smrt tisíců včel. Dosvědčuje to přiložena fotografie uhynulých včel. Fotografie pochází z článku z května loňského roku o vlivu pesticidů na včely na Ukrajině a s 5G sítí nemá nic společného, ale co kdyby měla?


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.