Mladí hokejisté Ruska v neděli 5. ledna prohráli ve finále mistrovství světa do 20 let po obratu Kanady v poslední třetině 4:3. Přesto ve spoustě domácností v Rusku propukla euforie ze zisku titulu mistrů světa. Jak je to možné? Fanoušci totiž sledovali stanici Match TV, která ve stejný čas odvysílala devět let staré finále. V něm mladí Rusové před zraky publika v americkém Buffalu předvedli proti Kanadě brilantní obrat z 0:3 na 5:3 a slavili zlato. Jak odkryly sociální sítě, jásali rovněž mnozí fanoušci, byť v roce 2020.

Někteří ruští fanoušci prožívali vítězné finále z roku 2011 až do konce a následně vypustili do světa své gratulace. Mezi nimi byl například i poslanec ruské Dumy Michail Děgťarjov. „Triumf mladíků ocenil například i fotbalista Dmitrij Tarasov. Když následně čelil pošklebkům, uvedl, že původní příspěvek na Instagramu myslel jako vtip. S gratulací přispěchala dokonce televize Moskva 24. Pozornější diváci však dřív nebo později odhalili, že na ledě září Artěmij Panarin nebo Vladimir Tarasenko, tedy současné hvězdy zámořské NHL, kteří za pár let oslaví třicítku,“ upozorňuje Aktuálně.cz.

„I když se televize vyjádřila ve smyslu, že nešlo o úmysl, některé snímky fanoušků dokazují, že část zápasu byl dokonce u grafiky časomíry štítek Přímý přenos. Kritice se však nevyhnul ani První kanál, kde dávali to opravdové finále. Režie totiž po prohře Ruska ukončila přenos ještě před předáváním stříbrných medailí,“ upozorňuje Idnes.cz.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com