Existuje spousta mýtů a pověstí. Mezi ně bezesporu patří existence draků. Samozřejmě se jedná o mýtické zvíře existující jen v pověstech a pohádkách. Ne tak pro novináře deníku Právo. Článek z 4. srpna 2020 na straně 13 zval do Moravského krasu, konkrétně do jeskyně Výpustek. A opravdu originálně.

Ne, fakt kvůli velkému počtu kostí jeskyních medvědů nebyla jeskyně dračí slují. Správně to má článek Novinek (Novinky jsou de facto internetovou formou Práva) z ledna 2019. „Před staletími hovořili lidé o Výpustku jako o obří dračí sluji, protože je děsily kosti, které v ní nalézali. Ve skutečnosti šlo ale o pozůstatky pravěkých jeskynních medvědů.“

Doufejme, že se jedná jen o špatnou formulaci a příště se nedočteme o tom, jak Rumcajs a Cipísek sfoukli draka u Jičína.

V tom, jak se věci mají, má jasno paní Sylvie. Paní je vegetariánka, protože se otrávila čínským kebabem. Tak to pak jedině ta SPD, no.

Jasno má i pan Жура Влоф. Jedině ruskou vakcínu. Autor si ovšem neuvědomuje, že naopak u té ruské rychlovakcíny odborníci zkoumají, zda nebude „genocidního charakteru.“ Mimochodem. Nevíte, proč to nepíše na VK, ale na americký Facebook? 


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.