Terčem posměchu se stala v nedávných dnech v souvislosti s komunálními volbami v Strakonicích hnutí Trikolóra. Poslanec Václav Klaus se nejprve na svém Facebooku chlubil pro Trikolóru lichotivým průzkumem k nedávným volbám do strakonického zastupitelstva. Ten však nesplňoval základní požadavky a nebylo ani jasné, kdo je jeho autorem. V grafice, kterou šéf Trikolóry vydal, se píše pouze sousloví „Research 3.12.“. Je nepochybné, že žádná agentura „Research“ v České republice nepůsobí.

Ačkoliv podivný průzkum Trikolóře přisuzoval 15,8% hlasů, realita byla naprosto jiná. Trikolóru v opakovaných obecních volbách podpořilo pouze 3,32 procenta voličů. Výsledek Trikolóry se tak stal terčem posměchu. „Přátelé našel jsem volební průzkum komunálních voleb ve Strakonicích. 100% ve prospěch hnutí Trikolóra. Mnoho z vás se mě ptá, kde jsem ho našel! Můžu vám to říct zcela přesně… na tenise. SDÍLEJTE NEŽ TO SMAŽOU,“ napsal například Michael Skřivan.

Terčem posměchu se stala i uvolněná starostka obce Nezdenice Ing.Mgr. Libuše Bídová. Ta je na webu Trikolóry představena jako jedna z osobností strany. Jak se však ukázalo, v tričku Realistů. Je pravdou, že dříve se převlékaly kabáty. Nyní už nemusíte ani měnit tričko.

Trikolóra je tedy velice úspěšná v recyklování. Kromě fotek umí recyklovat i stránky na Facebooku. 


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com