Francouzský politik Eric Woerth se chtěl před svým národem předvést a na Twitteru zveřejnil fotografii, jak zdolává stěnu alpského štítu na hoře Aiguille d’Argentière. Diskutující na Twitteru ale upozorňují na některé nesrovnalosti, které při bližším zkoumání snímku vyvstávají a vše vypadá na to, že fotka byla otočena o 90 stupňů.

Především se jedná o postavy pozadí (1), které, pokud by byla fotografie pravá, dokážou v úhlu kolem 90 stupňů klidně stát. Ještě zvláštnější je popruh batohu nebo zip jeho bundy, který visí směrem k „povrchu hory“ (2). Jediným vysvětlením by bylo, kdyby část oděvu byla namrzlá. V tuto dobu však ani v Alpách nemrzne. Nesedí ani stín jeho osoby (3), zvláštní je i lano (4), které je jako „přibité“ k „povrchu hory“ ačkoliv evidentně není plně napnuté.

Současný poslanec francouzského Národního shromáždění, dlouholetý starosta města Chantilly a bývalý ministr financí je tak terčem mnoha vtipů.

Zdroje: Aktuálně.cz a Evropa 2


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com