Nového místostarostu obce Lednice, která je známá nádherný zámkem i s přilehlým minaretem v areálu zámku, Lukáše Doru štve to, že v obci se nachází historický minaret. Dora, který je členem SPD Tomia Okamury se chce nyní kvůli tomu soudit s novináři. Dora se stal místostarostou, ačkoliv ze všech zvolených zastupitelů získal nejméně hlasů.

„To si piš, že mě minaret štve. A půlka z našich kandidátů by ho hned shodila. Ale nevím, co to má společného s obcí Lednice,“ napsal v komentáři na svém Facebooku. Toho si všimli novináři a názoru místostarosty vyšlo několik článků. Lednický minaret je přitom památka, která je součástí Lednicko-valtického areálu zapsaného v UNESCO.

  „Nicméně, bránit se budu a to tvrdě. V pondělí bude sepsána výzva k veřejné omluvě, která bude doručena všem médiím, kteří se snaží pošpinit mé jméno, šířit poplašné zprávy a pomlouvat mou osobu, Lednici či stranu SPD. V případě, že tak tyto média neučiní, budou tyto média zažalovány o milion korun každé zvlášť,“ píše Lukáš Dora na svém Facebooku.

Recesistická stránka “V Chebu” si vystřelila z lidí na FB. Napsala, že “Kuriózní případ dnes řešila chebská nemocnice. Pacient, který již byl připraven na rutinní operaci kolene, dostal po příchodu radního a známého chirurga Tyrpekla na sál amok, v jehož důsledku pokousal personál a nezjištěným způsobem utekl do stropu nově zrekonstruovaného pavilonu. Podle dostupných informací měl pacient z Tyrpekla fóbii, protože na facebooku před volbami napsal, že volí konkurenční hnutí.”

Fotku, mnohdy zcela vážně, sdílelo necelých 2000 lidí. Fotografie přitom nepochází z Chebu, ale kdesi ze zahraničí a to minimálně z roku 2013.

 

Jak nám můžete pomoci, se dozvíte zde.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.