Tabulky a grafy! Premiér Andrej Babiš je má velmi rád. Vytahuje je při televizních debatách, při interpelacích ve sněmovně, při tiskových konferencích. Problém ovšem nastává, když uváděná data úplně nekorespondují s tím, co se píše ve veřejně dostupných dokumentech.

Stalo se tak například v případě platu policistů. Andrej Babiš na svém webu prezentoval na začátku prosince tabulku, ve které čteme, že průměrný plat policisty byl v minulém roce 44 476 Kč. Tuto tabulku má hnutí ANO i na svém webu. Problém však je, že web Policie ČR uvádí něco docela jiného. „Nastupující policista bez praxe nebo do 3 let praxe, se středním vzděláním s maturitou pobírá hrubý služební příjem od 24 220 Kč přičemž průměrný plat příslušníků Policie České republiky v roce 2018 byl 40 820 Kč,“ uvádí článek Policie ČR, který láká nové adepty do jejich řad. Tak kde je tedy pravda?


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com