Trapasem skončila reportáž americké stanice Weather Channel. Jejich reportér opravdu dramaticky líčil, jakou sílu má hurikán Florence v Severní Karolíně. Během reportáže se sotva držel na nohou. Problém nastal záhy, když mu začali za zády procházet lidé v kraťasech, kteří evidentně problém se sílou větru neměli.

Poněkud zvláštní bylo i vysvětlení kanálu Weather Channel. Rozdíl byl prý v tom, že reportér stál v trávě, zatímco muži v pozadí se procházeli po betonu. No, dobře tedy.

Jak nám můžete pomoci, se dozvíte zde.

 


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.