Velice smutná zpráva dorazila ve středu večer z Bratislavy. V mladém věku zemřel hráč tamního klubu Boris Sádecký. Slovenský hokejista před několika dny zkolaboval přímo na ledě během zápasu s rakouským týmem. I tento případ ukázal, že internetoví diskutéři nemají úctu k lidskému životu, protože o příčině jeho skonu začaly kolovat zaručené informace. Údajně smrt způsobil COVID-19 nebo očkování.

„Dnes už víme, že Boris měl v den kolapsu lehký zánět srdečního svalu. Tak lehký a nevýrazný, že ani sám nevěděl, že se srdcem nemá vše v pořádku. Lékaři museli provést hned několik opakovaných vyšetření, aby si zánětem byli jistí,” napsala útočníkova přítelkyně Šárka Božiková za sebe i rodinu hokejisty.

Božiková zároveň vyloučila, že by příčinou zánětu bylo onemocnění COVID-19. „Obraceli jste se na mě s různými otázkami, co se vlastně stalo. Mezi dotazy samozřejmě nechybělo ani aktuální téma, tedy covid-19. Mohu potvrdit, že lékaři u Borise koronavirus vyloučili. Zároveň všechny úvahy ohledně očkování jsou jen prázdné spekulace a dovolím si s pokorou požádat, aby se nešířily,“ napsala.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.