I do možné první dámy České republiky a především ženy generála ve výslužbě Petra Pavla se na Facebooku naváží někteří lidé. Nazývají ji na příklad komunistickým politrukem. I ona však dokončila vojenskou školu po revoluci. Vysokou vojenskou pedagogickou školu v Bratislavě dokončila roku 1990. Eva Pavlová byla také členkou KSČ, vystoupila však ze strany prakticky okamžitě po krvavém zásahu Veřejné bezpečnosti na Národní třídě a to 20. listopadu 1989.

Pavlová v armádě začínala v Košicích a postupně se propracovala až na Generální štáb Armády ČR, kde zabezpečovala vojenské návštěvy ze zahraničí. Po odchodu z armády a zahraničních cestách vypomáhala v mediačním centru a stala se zastupitelkou v obci Černouček v okrese Litoměřice, kde Pavlovi žijí.

Útok je mimořádně odporný z toho důvodu, že žena Petra Pavla prodělala rakovinu. „Mým posledním působištěm byl Generální štáb, se zahraničními vojenskými atašé. Služební poměr jsem pak ukončila kvůli manželově misi, kdy jsme se odstěhovali do Bruselu. Po návratu jsem se věnovala rodině a myslela jsem si, že se pak do zaměstnání vrátím. Můj zdravotní stav se ale zhoršil a kvůli prodělané rakovině momentálně stálé zaměstnání nemám. Nicméně jsem díky tomu schopná věnovat se plně podpoře manžela a užívat si i roli babičky,“ řekla Idnes.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.