Sociálními sítěmi se šíří zpráva, že v Rokycanech došlo k brutálním napadení mladých dívek Ukrajinci. Ačkoliv o případu média informují, stránky „My, co tu žijeme“ a další píší o údajné cenzuře a brutálním útoku.

Napadení hned po incidentu zavolali na 158 a na místo přivolali policisty. Hlídka naštěstí konflikt rychle ukončila a brzy dokázala určit, kdo bitku vyvolal. „Naší hlídce, která vyslechla poškozené dívky, se na základě jejich výpovědi podařilo ustanovit dva pachatele. Na místě to vyřešila příkazem, kdy se jednalo o přestupek proti občasnému soužití,“ řekl k incidentu Ondřej Hodan, policejní mluvčí Plzeňského kraje. K národnosti pachatelů, kteří jsou podle informací Krimi zpráv cizinci, se policisté nevyjádřili.

Nedávno se na Plzeňsku stalo další znásilnění. Případ surového pokusu o znásilnění osmadvacetileté ženy rozdmýchal velkou vlnu emocí. Mnozí lidé na sociálních sítích začali okamžitě diskutovat, že viníkem je rozhodně cizinec z Ukrajiny. Policie k případu uvolnila nové informace včetně té, že tentokrát jde o Čecha. Jedná se o muže, který si v minulosti odpykal trest za zneužití tří žen. U jedné nezletilé se o to pokusil. K poslednímu případu došlo na lesní cestě mezi městskými částmi Doubravka a Slovany.

Situace na Plzeňsku je i kvůli falešným zprávám napjatá. Mladou Bulharku brutálním způsobem napadla dvojice romských žen z Přeštic na Plzeňsku. Myslely si totiž, že se jedná o Ukrajinku. K incidentu došlo již během letošního dubna. Útoku předcházelo verbální vyhrožování, kdy ženy měly na cizinku křičet, ať táhne zpátky na Ukrajinu či že ji tady živit nebudou. Jednu z žen již soud potrestal podmínkou, druhá na pravomocný rozsudek prozatím čeká.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.