Klid malého městečka ležícího poblíž Českého ráje měli narušit lidé z Ukrajiny, kteří zde měli napadnout českou dívku. Napsala to matka dívky „Marta Zin-zinová“ s tím, že Ukrajinci měli slečně zlomit ruku, narazit nos a způsobit otřes mozku. Jenže očití svědci píší něco jiného.

Podle očitých svědků konflikt vyprovokovala naopak dívka. Ta měla lidi z Ukrajiny nejprve slovně a pak i fyzicky napadat. Svědci se také shodují, že dívka byla na náměstí ještě dlouho po incidentu. Nezávisle na sobě máme k dispozici podobná svědectví tří lidí. Zaměstnanci Záchranné služby Libereckého kraje také telefonicky vyvrátili, že by o víkendu zasahovala u podobného případu.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.