Jak funguje skutečná zaslepenost, se můžou lidé přesvědčit ve skupině „Náš pan President Zeman za nás, my za pana Presidenta Zemana“. Milada Lukášová zde sdílela video s úvodní popisem „děti paní Merkelové…jen houšť a větší kapky.“ Video přitom pochází z Jižní Ameriky a s politikou Angely Merkelové tedy nemá nic společného.

Ačkoliv video evokuje jasně, že se má jednat o Německo, sama autorka se následně tuto evokaci odmítá. „Vážený pane, kde jste viděl, že píši že je to natočené v Německu? Tohle je jen ukázka chování těch neadrtálců… A je jedno kde to je,“ píše nechápavě Milada Lukášová.

Nutno dodat, že proti šíření dezinformací se ohradilo hodně členů skupiny. I přesto má však video přes 600 sdílení.  

Jak nám můžete pomoci se dozvíte zde.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.