Příběhy, kdy mají být unášeny děti z bílé či černé dodávky, se šíří snad od socialismu. Tehdy se mluvilo o černé sanitce.

Nyní se šíří například v Krakovanech na Kolínsku, že zde měl někdo nabízet dětem z bílé dodávky bonbony. Policie skutečně o případu ví, prověřuje ho, ale zároveň neví nic o tom, že by mělo jít o špatný úmysl. „Věc je ve fázi vyšetřovaní, podle našich poznatků se nikomu nic nestalo a ani to nevypadá, že by v činu byl špatný úmysl,“ řekli nám telefonicky středočeští policisté.

V Uherském Hradišti prý dokonce unáší ženy. O této věci však policisté nic nevědí.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.