Příznivci konspiračních teorií nyní poukazují, že jeden z účtů na Twitteru předpověděl datum úmrtí britské královny Alžběty II. už 4. února 2022. Tedy datum 8. září 2022. Jedná se však o podvodný účet.

Jak vysvětluje projekt „Teech“, účet byl až do 8. září soukromý. Nebyl tedy problém na účtu publikovat desítky nebo i stovky příspěvků, že královna zemře „tehdy a tehdy“. Nehodící se příspěvky následně smazat a nechat příspěvek jen se správným datem úmrtí.

Královnin zdravotní stav se postupně zhoršoval. Královna přestala vystupovat na veřejnosti a tak se dalo předpokládat, že se v nějakém časovém horizontu tak stane. Ostatně, bylo ji 96 let.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.