Je až neuvěřitelné, co někteří lidé jsou schopni sdílet. Například stovky sdílení má příspěvek původně z parodické stránky „Prečo médiá klamú?“. Vakcína proti COVID-19 skutečně obsahuje až 99% dihydrogenu monooxidu, který je vás schopný po zahřátí například popálit (resp. opařit) nebo způsobuje korozi kovu. Dihydrogen monooxid je totiž voda. Dihydrogen monooxid je sousloví, které je používáno k parodování fobie z chemikálií. Stejný parodický význam může mít také označení hydroxid vodíku, oxid vodíku nebo kyselina vodná.

Tvrzení o škodlivosti dihydrogen monoxidu původně vznikly u příležitosti studentského experimentu, který měl za úkol prokázat, že lidé jsou manipulovatelní, když se jim podá jednostranná informace. Hodně lidí podepsalo petici za zákaz vody. A studenti z toho měli legraci a konala se i soutěž, kdo získá nejvíce podpisů.

Je dovážen do České republiky koronavirus letecky? Ne, ale snaží se naznačit bizarní příspěvky na Facebooku. Na snímku jsou pytle s výrobky italské firmy Omikron S.r.l., která se zabývá výrobou polypropylénových termoplastických směsí, ze kterých se následně vyrábí plastové výrobky (židle, boxy na nářadí, zdravotnické pomůcky, pro automobilový průmysl). Fotografii se směsmi v pytlích mají například i na oficiálním profilu na profesní síti Linked In. To ovšem nezabránilo neznámému vtipálkovi připojit k fotografiím balení směsi nesmyslný text o chemtrails a varientě omikron.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.