Město Prešov a Polícia SR upozorňují na falešné sbírky pro pomoc obětem včerejší tragédie. „Je to nepochopitelné, ale opravdu se může najít někdo, kdo chce využít neštěstí jiných ve svůj prospěch. Dostali jsme oznámení, že po sociálních sítích se šíří čísla transparentních účtů, které mají sloužit pro oběti prešovské tragédie,“ upozorňuje Polícia SR s tím, že se může jednat o podvod.

Město Prešov prosí, ať lidé posílají peníze na účet oficiální sbírky. „Jedná se o oficiální účet pro pomoc lidem dotčených výbuchem. Všechny finanční prostředky poslané na tento účet budou použity pro zajištění základních potřeb občanů dotčených tragédií,“ píše město Prešov na svých oficiálních stránkách. Stránky města dodávají, že ve spolupráci s bankou pracují na tom, aby byl účet co nejrychleji transparentní.

Číslo účtu: SK90 7500 0000 0040 0859 1229

Variabilní symbol: 6122019

BIC (SWIFT): CEKOSKBX

Příjemce: MĚSTO Prešov

Adresa: Hlavní 73, Prešov, 080 01

Na oficiální účet města Prešov bylo do této chvíle posláno více než 51 tisíc eur.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.