Na sociální síti Facebook se momentálně šíří odkaz na podvodnou aplikaci, která slibuje, že vám zobrazí, kdo sleduje váš profil. V nadpisu jsou výzvy jako „sledování návštěv profilu na Facebooku nikdy nebylo jednodušší“ nebo „Facebook umožňuje uživatelům vidět jejich návštěvy profilu“. Jedná se však o podvod. Nic takového Facebook neposkytuje.

Kromě toho se podobný podvod objevil i například s miliardářem Petrem Kellnerem, který prý prozrazuje jak může mít každý občan dodatečný příjem.

Účelem podvodné aplikace je vytáhnout od vás přihlašovací údaje. Napadený účet (nebo spíše účet člověka, který dobrovolně údaje prozradí) pak jménem účtu zveřejňuje příspěvky, kde označuje další přátelé. Někdy až 95. Jménem uživatele zveřejňuje také komentáře pod příspěvek.

Že jde o podvod zjistíte jednoduše. Webová adresa je velmi podezřelá.

Když na odkaz kliknete, jste přesměrováni na stránku viewingsmart.com

A požádáni o přihlašovací údaje. Tyto údaje nikdy nevyplňujte. Žádný seznam sledujících se samozřejmě nezobrazí… Jen podvodníkům poskytnete své údaje.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com