Na sociální síti Facebook se momentálně šíří odkaz na podvodnou aplikaci, která slibuje, že vám zobrazí, kdo sleduje váš profil. V nadpisu jsou výzvy jako „sledování návštěv profilu na Facebooku nikdy nebylo jednodušší“ nebo „Facebook umožňuje uživatelům vidět jejich návštěvy profilu“. Jedná se však o podvod. Nic takového Facebook neposkytuje.

Kromě toho se podobný podvod objevil i například s miliardářem Petrem Kellnerem, který prý prozrazuje jak může mít každý občan dodatečný příjem.

Účelem podvodné aplikace je vytáhnout od vás přihlašovací údaje. Napadený účet (nebo spíše účet člověka, který dobrovolně údaje prozradí) pak jménem účtu zveřejňuje příspěvky, kde označuje další přátelé. Někdy až 95. Jménem uživatele zveřejňuje také komentáře pod příspěvek.

Že jde o podvod zjistíte jednoduše. Webová adresa je velmi podezřelá.

Když na odkaz kliknete, jste přesměrováni na stránku viewingsmart.com

A požádáni o přihlašovací údaje. Tyto údaje nikdy nevyplňujte. Žádný seznam sledujících se samozřejmě nezobrazí… Jen podvodníkům poskytnete své údaje.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.