Jak je to s tou genetickou vakcínou? Změní mi moje geny? Internety se teď šíří všelijaké zvěsti…

Velmi jednoduše: ze školy si asi pamatujete, že naše genetická informace je zakódovaná v DNA v buněčném jádře. Koronavirus má svou gen. informaci kódovanou pomocí RNA. Sám se množit nemůže, potřebuje na to buňku, třeba tu naši. Pronikne do buňky a uvnitř buňky (v cytoplazmě, na endoplazmatickém retikulu) se dle jeho genetického kódu začnou tvořit jeho součásti, sestaví se dohromady a rozmnožený virus pronikne ven z takto přepadené buňky, a pro jistotu ji zabije. Pfizer nebo Moderna udělali očkování tak, že nevzali RNA celého viru, nýbrž jen její část – a to tu, která kóduje tzv. Spike protein, tu “bodlinku” na jeho povrchu. Tenhle kousek RNA se z vakcíny dostane do některých vašich buněk a v cytoplazmě se vyrobí “bodlinky,” které si buňka vystaví na svém povrchu. Jenže to už se objeví buňky vašeho imunitního systému, cizích “bodlinek” si všimnou a postarají se o nápravu, začnou produkovat protilátky proti “bodlinkám.” Takže pokud se potom infikujete tím slavným koronavirem, zaútočí už vytvořené protilátky a koroňák bude mít smůlu. Je to velmi elegantní řešení.Takže:
1. Z očkování Covidem neonemocníte, protože samotný virus v něm není
2. Ten proces se odehrává v cytoplazmě buňky (ne v jádře, kde máme tu naši důležitou DNA) a RNA se do DNA nepřepíše (potvrzeno už 60 lety výzkumu)
3. RNA molekuly se v našich buňkách vyskytují běžně, a to v obrovském množství
4. Viry rýmy jsou také RNA viry a také proniknou do buňky, kde se množí. Pamatujete si, že by se vám po rýmě změnila genetická informace?
5. RNA vakcíny budou sice schválené poprvé, ale tak úplně nové nejsou, výzkum se jimi zabývá už 25 let (a to už je nějaký ten pátek)
6. Vakcíny tedy byly vyvinuty rychle díky dřívějším zkušenostem, díky tomu, že se na ně (na rozdíl od ostatních) nemusely zdlouhavě shánět peníze a že se všechny ty byrokratické záležitosti kolem řešily rychle (vzpomeňte jak dlouho vám někdy na úřadě ležely papíry v šuplíku, než se jimi někdo vůbec zabýval). U řádně schválené vakcíny se žádná její testovací fáze nevynechá.
7. Pokud se bojíte genetických mutací, zahoďte cigarety a nepijte alkohol, protože tak se k mutaci opravdu dopracovat můžete.
8. Je to trochu paradox, běžně děláme to, co škodí našemu zdraví, a často je nám to jedno. Obklopujeme se sajrajty (víte, jaké chemikálie obsahují třeba některé laky na nehty?), blbě jíme, málo spíme, a pak se obáváme očkování, které je testováno a indikováno tak, aby byla jeho rizika co nejmenší.

Jestli se očkovat necháte, nebo nenecháte, je vaše volba. Každopádně je dobré o tom aspoň něco vědět 😉
Buďte zdrávi!

Zdroj: YouTube video “Warum die RNA Impfung dein Erbgut nicht verändert“ (Martin Moder, PhD. a EU Myth Busters),

+ vzpomínky na studium na lékařské fakultě a na četné studie na téma Covid, očkování atd.


Autorka je lékařkou psychosomatické medicíny a psychoterapeutka