Náš web už jednou psal, že na pultech knihkupectví se objevila „dětská“ kniha Jedovatá houba. Jedná se o přetisk nacistické protižidovské literatury, pomocí níž nacisté vymývali hlavy dětem. Vytvářela tak prostředí k nejodpornějšímu zločinu v dějinách lidstva –  holokaustu. Autor například dětem radí, že Židy poznají podle odporného nasládlého zápachu a další obludnosti. Z tohoto hlediska tedy lze uvažovat, zda kniha nenaplňuje skutkovou podstatu trestného činu § 355 Hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob nebo § 403 Založení, podpora a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka.

Vnímám tedy jako nepřípustné, aby osoba podezřelá z tak závažného trestného činu se objevovala na obrazovkách veřejnoprávní televize jako se to stalo včera v případě pořadu Máte slovo. Kolega Ondřej Fér píše, že když se Pavel Kamas neobjeví na obrazovkách ČT, objeví se na obrazovkách jiného projektu. A já říkám, tak ať. Ať plní obsah Raptora TV nebo Svobodného vysílače. Ale do veřejnoprávní televize takový člověk nepatří. Zvlášť pokud Kamas pomáhal Adamovi B. Bartošovi věšet ceduli „židovská otázka dosud nebyla uspokojivě vyřešena“, za což sám Bartoš dostal podmínku. Znalec Tomáš Pecina psal v posudku v roce 2014 o profilaci Pavla Kamase směrem k popírání holocaustu. Vyváženost veřejnoprávních médií si představuji jinak než desetiminutový projev Hitlera a desetiminutový projev přeživších holocaustu.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com