Známá prokremelská aktivistka Nela Lisková se pohoršila nad tím, že v Praze lidé čekali 26 hodin na burger od nového fastfoodového řetězce vstupujícího do ČR Popeyes. Respektive to má být důkaz bídy a chudoby zapříčiněnými vládou Petra Fialy. Prvních 100 vytrvalců dostalo sendvič zdarma.

Věc se má ovšem trochu jinak. Oněch 26 hodin čekali na otevření 3 lidé. Pro ty si totiž česká pobočka připravila speciální dárek v podobě voucheru na celoroční menu zdarma. Tedy na 365 burgerů. Nutno dodat, že za příspěvek může i částečně CNN Prima, protože do nadpisu dala informaci o čekání 26 hodin, ale nedefinovala počet čekajících. Že šlo o malý hlouček lidí, je zřejmé až z fotek.

Logicky vzato, vstup nového řetězce fastfoodů do ČR rozhodně není důkaz bídy ČR. Tyto řetězce samozřejmě musí vydělat a naopak cítí poptávku. Je také dobré připomenout, že když v Moskvě se otevřela první pobočka McDonald’s, fronta čítala několik kilometrů.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.