Nejen exprezident Václav Havel je terčem odporných pomluv. Podobně je na tom i Miroslava Němcová (ODS). Těžko říci, komu leží v žaludku, ale i tato pomluva má přes 2 tisíce sdílení.

Text hoaxu:

„Mirka Němcová z ODS – rodačka ze Žďáru nad sázavou !!! Celý její život – samý podvod !!! Tohle novináři nikdy nezjistili – a nebo zjistit nechtěli.
Miroslava Němcová – narozena 17.11.1952, tedy už jí je 68 let a to měla odejít do starobního důchodu už 17.03.2013. K vůli penězům – vysokým měsíčním platům z poslanecké sněmovny neodejde asi nikdy !!! Dosud totiž vůbec nevyvrátila informace o důvodech jejího vyloučení z gymnázia, kde kdysi studovala. Pokoušela se, dle očitých svědků, svůj špatný prospěch vylepšovat nabídkami sexu tamějším profesorům, byla však u toho přistižena, usvědčena a nakonec i exemplárně rychle i ze školy vyloučena.
Proto pak začala studovat zemědělskou střední školu v Havlíčkově Brodě, po jejímž dokončení nastoupila na celých dlouhých 20 let do statistického úřadu jako řadová odborná referentka. V této době byla ale přesto přistižena při krádeži rohlíků v jedné známé Žďárské samoobsluze. Co k tomu říct ???
Po vstupu do vrcholné politiky toto ospravedlňovala ale hlavně tím, že to byl údajně její způsob boje s tehdejším komunistickým režimem. Když její syn poté nějaký čas drze využíval dokonce i sněmovní Octavii ke svým soukromým cestám, i do práce, zdůvodnila to tak, že syn nebo snacha používají služební Octavii údajně vždy jen ve chvíli, až když ona potřebuje někam rychle dovézt, jelikož dodnes nevlastní žádný řidičský průkaz. Avšak už v té době, a zejména z titulu své opravdu mimořádně vysoké ústavní funkce, měla plně dispozici navíc ještě i luxusní limuzínu BMW i s řidičem.
Němcová však přesto v tom “neviděla” vůbec žádný problém, že ač neřidička, využívá klidně i té druhé možnosti navíc , mít plně k dispozici ještě i další, tzv. referentské služební auto. Prostě ho jen vypočítavě a ziskuchtivě poskytla svému synáčkovi dokonce i se služební kartou na benzín, který potom následně plně proplácela Dolní sněmovna.
Na přelomu roku 2010 si začala před své jméno drze psát dokonce i titul Mgr. Teprve až to novináři vypátrali a chystali se i zveřejnit, protože se jednalo o naprosto arogantní podvod, a dokonce až na velký nátlak některých svých nejbližších vládních spolustraníků, nakonec od toho zcela potichu ustoupila. Napsal to teprve až nedávno server TOP. Na veřejnosti se to tehdy přesto vůbec neobjevilo.
Holt neuvěřitelná síla snadno vydělaných peněz a politické moci u nás dokáže už téměř všechno možné i nemožné. I chudáci novináři a redaktoři jsou jenom lidé, a mnozí z nich prostě musí živit především sebe a rodinu.
Dnes to už naštěstí ale ví kdekdo. A pokud se ODS takových funkcionářů zbavit nedokáže, či dokonce ani nemůže, nemá jako politická strana na české politické scéně už dávno co pohledávat !!! Alespoň tedy všichni lidé ví, co to tam v té ODS je za lidi. Dá se říct, co to samé máme v Poslanecké sněmovně !!!“

Jak bylo napsáno, těžko říct, proč někomu momentálně Miroslava Němcová leží v žaludku. Faktem ovšem je, že k žádným uvedeným údajům neexistují relevantní zdroje. Například krádeže rohlíků v samoobsluze se jeví až úsměvné.

Miroslava Němcová se narodila 17. listopadu 1952. V 60. letech měla základní škola 9 ročníků, není tedy těžké si vypočítat, že na Střední zemědělskou a technickou školu v Havlíčkově Brodě nastoupila jen o rok později. Navíc v rušném roce 1968, kdy po srpnových událostech byli z gymnázií vyhazováni nepohodlní žáci a učitelé. Sama Miroslava Němcová na dobu vzpomíná takto: „Narodila jsem se v rodině, jejíž osud nebyl jednoduchý. Často si říkám, že kdyby maminka napsala knihu o svém životě, bylo by to velké a strhující drama.“

Je faktem, že v roce 2005 čelila podezření, že její služební automobil používá syn k soukromým účelům. Miroslava Němcová, aby zamezila všem spekulacím, služební automobil 14 dní nato vrátila.

Nepodařilo dohledat, že by se pokoušela vystupovat s titulem Mgr. Faktem je, že titul Mgr. má úplně jiná Miroslava Němcová a tak autor si pravděpodobně spletl dvě osoby.

Uvedený text je tedy směsicí klepů a pomluv.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.