Lidé ze sekty lidí myslících si, že Česká republika je korporace a uznávají zaniklé Československo, bohužel usedají i za volant. Policisté na Chrudimsku museli řešit ženu, která si kromě „československých dokladů“ nechala vyrobit i náhradu SPZ. Řidičce policisté zakázali další jízdu.

Před půl desátou večer v obci Horka zastavili bílé vozidlo zn. Renault. To je upoutalo na první pohled podivnými registračními značkami. Vozidlo řídila žena, kterou policisté vyzvali k předložení dokladů potřebných k řízení a provozu vozidla. Řidička hlídce předložila pouze plastové kartičky zdánlivě připomínající občanský a řidičský průkaz a osvědčení o registraci vozidla blíže neurčené země vydání. Jediným platným dokladem, který měla řidička u sebe, bylo pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Údaje z předložených dokladů neprocházely žádnými evidencemi.

Policisté řidičku opakovaně vyzývali k prokázání totožnosti, stále jim však dokola opakovala údaje z registrační značky. Díky datu narození a VINku vozidla policisté nakonec řidičku a majitelku vozidla ztotožnili. Pětatřicetiletá žena nakonec uvedla, že se se svým skutečným jménem a příjmením v současné době již neztotožňuje a nepoužívá ho.

Policisté řidičce odňali plastové tabulky napodobující RZ a neplatné doklady k řízení a provozu vozidla a další jízdu ji zakázali. Na místě policisté sepsali s řidičkou oznámení přestupku, které odmítla podepsat. Případem se bude zabývat místně příslušný městský úřad. Řidičce hrozí ve správním řízení sankce 5 až 10 tisíc korun a zákaz činnosti na 6 měsíců až 1 rok,“ píše Policie ČR.

Uvedený případ tedy dokazuje, že zákony České republiky platí pro všechny. Pokud vozidlo není způsobilé další jízdy nebo například řidič pod vlivem návykových látek, policisté mají právo zabránit další jízdě nasazením botičky nebo odtažením vozidla.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.